جزئیات اتوبوس های vip


اتوبوس VIP یک نوع خاص از اتوبوس نیست، که توسط شرکت خاصی تولید شده باشد. VIP (مخفف Very Important Person) به معنی شخص بسیار مهم است. اتوبوس VIP می‌تواند ساخت شرکت ولوو، بنز، اسکانیا، مان، باگی و یا غیره باشد، اما تمام این اتوبوس‌ها در یک ویژگی مشترک هستند، اتاق داخلی اتوبوس VIP صندلی‌های کمتر، راحت‌تر و با فاصله بیشتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارند. از نظر موتوری یک اتوبوس VIP هیچ تفاوتی با اتوبوس معمولی ندارد.

پس وقتی برای خرید بلیط اتوبوس VIP اقدام کنید، کمپانی سازنده ماشین را مشخص نکرده‌اید و تنها راحتی اتاقک آن که یکی از مهمترین ارکان سفر است، را تضمین کرده‌اید. اتوبوس‌های VIP به دو نوع بیست و پنج صندلی تخت‌شو، و بیست و دو صندلی تخت‌شو تقسیم می‌شوند. اتوبوس‌های معمولی، 40 تا 44 صندلی دارند و در هر ردیف از چیدمان صندلی‌ها، دو صندلی وجود دارد. اتوبوس VIP دارای صندلی‌های بزرگتری است که عموما تا 145 درجه به سمت عقب خم می‌شوند. این اتوبوس‌ها دارای یک ردیف دو صندلی و یک ردیف تک صندلی هستند. اگر جایی به نام اتوبوس کلاسیک برخورد کردید، منظور همان اتوبوس اسکانیا C12 44 صندلی است.

برای خرید بلیط اتوبوس VIP مبلغ بیشتری را نسبت به اتوبوس‌های دیگر پرداخت خواهید کرد، چون تعداد صندلی‌ها کمتر است، قیمت بلیط اتوبوس VIP برای هر صندلی گرانتر خواهد بود. البته این اختلاف قیمت خیلی زیاد نیست و در صورتی که قرار است چند ساعتی در مسیر باشید، پرداخت این اختلاف قیمت به نفع شماست.

اخبار

vipاتوبوسبلاگیزدان گشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *